O mnie

O mnie

Dlaczego robię to co robię?

Gdy byłem dzieciakiem, lubiłem identyfikować się z bohaterami, którzy trochę anonimowo pomagali innym, jak Zorro czy Batman. Gdy dzieje się źle, wkraczam, robię to co trzeba i znikam, a świat staje się lepszy. Chyba lubię pomagać innym w taki właśnie sposób.

Po co robię to, co robię?

Przedsiębiorczy ludzie od zarania dziejów czynili ten świat lepszym. Począwszy od najbliższego otoczenia, a na świecie globalnym kończąc. Przedsiębiorczy ludzie wiele problemów są w stanie pokonać samodzielnie, bo taką mają naturę. Jednak czasami napotykają na trudności, których bez pomocy osoby z zewnątrz nie są w stanie rozwiązać. I zatrzymują się skupiając na problemie. Z tego powodu nie czynią tego co jest ich podstawowym zadaniem. Rozwiązanie trudności przy czyjejś pomocy sprawia, że przedsiębiorca odblokowuje swój potencjał, dostaje dodatkową moc i dalej zmienia świat na lepszy. I mnie to cieszy.

Co sprawia, że robię to co robię?

Jak każdy człowiek, otrzymałem pewien dar. Moim zadaniem było ten dar odkryć, a następnie rozwijać i wykorzystywać. W moim przypadku na ten dar składa się umiejętność zadawania pytań, zdolność analitycznego myślenia i patrzenia na sprawy w szerokiej perspektywie z różnych punktów widzenia. Odkryła go we mnie w 33 roku życia znajoma, która była doświadczonym coachem i trenerem biznesu. Kilkukrotnie obserwowała mnie podczas pracy z klientem. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że posiadam takie umiejętności. Doświadczenie w finansach i biznesie, które zdobyłem w międzyczasie obudowało ów dar, dając unikalne połączenie. I stało się podstawą usług, które świadczę.

Jakie mam doświadczenie, że robię to co robię?

Od 22 lat pracuję w obszarze finansów przedsiębiorstw. 18 lat prowadzę własną firmę. Przeszedłem przez różne fazy jej rozwoju. Działałem samodzielnie i z zespołem. Pracowałem z zespołem stacjonarnym oraz rozproszonym. Pomogłem przy planowaniu i obsłudze ponad 80 przedsięwzięć inwestycyjnych, badawczo – rozwojowych oraz ekspansywnych. Opracowałem ponad 100 biznes planów. Sporządziłem setki analiz finansowych. Pomogłem usprawnić działalność 13 firm pracując w formule interim management. Od 2012 roku przepracowałem ponad 1 000 godzin z właścicielami firm i menadżerami w ramach mentoringu i coachingu biznesowego wspomagając ich w trudnościach związanych z zarządzaniem sobą w czasie, zarządzaniem zespołem, zarządzaniem firmą.

Jak robię to co robię?

Pracuję indywidualnie z właścicielem firmy, menadżerem lub zespołem z konkretnej firmy. Pracę 1 na 1 uważam za najskuteczniejszą formę pomocy osobie, która chce poprawić własne działania, pracę zespołu bądź funkcjonowanie firmy. Nie oferuję uniwersalnych patentów i czarodziejskich trików, ale wypracowuję rozwiązania wspólnie z klientem, a następnie pomagam je wdrożyć w jego specyficznej sytuacji.

A co robię, gdy nie robię tego co robię?

Oddaję swój czas żonie i synkom, a także zostawiam kilka minut dla siebie. Codziennie staram się czytać jakąś dobrą książkę, a od czasu do czasu oglądam wartościowe filmy.

Należę do

Jeśli chcesz poznać mój mój profil zawodowy w szczegółach, to zajrzyj tutaj.